Podsumowanie roku 2018 oraz plany na rok 2019.

Dzień dobry,

Wszystkim naszym sympatykom chcielibyśmy podziękować za wsparcie i przy okazji życzyć wszystkiego najlepszego w nowym roku. 🙂

Podsumowując właściwie półrocze gdzie musieliśmy zacząć wszystko prawie od nowa, z zadowoleniem musze przyznać, że udało się zbudować fundamenty, które pozwalają nam płynnie funkcjonować oraz rozwijać nasz klub. Świetnie w roli Wiceprezesa odnalazł się Dawid Pobutkiewicz, któremu bardzo dziękuję za udzielone wsparcie i zaangażowanie.

Udało nam się stworzyć nowe struktury zarządzania, które świetnie ze sobą współpracują, co też daję efekt w postaci zaangażowania i przyciągania do naszej grupy inteligentnych oraz chętnych awansu zawodników. Atmosfera klubowa jest dość dobra i rokuję, że będzie się rozwijać.

Naszym celem – na ten rok jest zbudowanie dobrej drużyny, która w przyszłym sezonie rozgrywkowym z impetem zacznie wygrywać i wygra b klasę, dając nam awans do upragnionej a klasy, w której też zamierzamy zawalczyć.

Cieszy mnie też fakt, że otwierają się szanse na powstanie szkółki piłkarskiej dla dzieci, którą zamierzamy otworzyć bądź współpracować z obecnymi na naszym rynku lokalnym już we wrześniu.

W tym półroczu dołączył do nas Krzysztof Pawlicki pasjonata, który zajmuję się turystyką kajakową i cieszy mnie to, że otworzyliśmy sekcje turystyki kajakowej, która w tym roku będzie organizatorem spływów kajakowych. Daje nam to dodatkowe możliwości oraz wpisuje się, w naszą strategię integrowania społeczności lokalnej ponieważ Wisła Fordon to nie klub, to Idea!

Dla nas sezon zaczyna się 1 lutego i już teraz zapraszamy wszystkich chcących nam pomóc, w awansie do zgłaszania się pod numerem: Bartosz Traczykowski – 661042247

Rozwijamy się, co bardzo cieszy. W tym półroczu skupiamy się na zbudowaniu odpowiedniego budżetu, który będzie nam potrzebny do rozwoju i finansowania naszych projektów będziemy wykorzystywać każdą daną nam szanse.

W tym, celu chcemy uruchomić, w tym półroczu Wisła Fordon TV, która przybliży Wam na czym polega życie w naszym klubie.

Naszą potrzebą jest 20 000 złotych na rok działalności, które pokryją koszty utrzymania boiska, opłaty za sędziów, dojazdów oraz zakup sprzętu sportowego. Taka suma daję nam bezpieczeństwo i pozwala myśleć o wyższych celach. Zależy nam na zbudowaniu stałej współpracy z przedsiębiorcami, którzy będą chcieli użyć naszej IDEI, do własnych celów czerpiąc z tego korzyści społeczne oraz marketingowe.

Przedstawiam Wam też ofertę sponsorską i jeżeli moglibyście pomóc podsuwając jakiś pomysł albo może macie jakąś wiedzę, która firma zechciałaby z nami współpracować – to koniecznie dajcie znać. Obecnie posiadamy 1/4 tych środków i pochodzi ona ze składek zawodników, które w pewnym sensie są opłatą za „przygodę z piłką nożną”, trening i organizację. Jednak aspirujemy do tego aby być klubem piłkarskim z prawdziwego zdarzenia tzn. dobrem społecznym, czyli takim, o który troszczy się społeczeństwo oraz osoby, które czują więź z lokalną społecznością ponieważ Wisła Fordon to właśnie taki jakby wyraz tego jaka ta społeczność jest – niestety podzielona i z problemami.

Za przykład można dać społeczności lokalne w Anglii, tam ludzie żyją swoimi klubami ponieważ utożsamiają się z miejscem gdzie mieszkają i dzięki temu poznają podobnych do siebie ludzi i cieszą się bądź smucą z tego jaki ten klub jest – i tak to właśnie działa. Integracja pomaga lepiej żyć i pewne sprawy załatwić szybciej i lepiej. Urzędy w Anglii rozumieją, że jest to bardzo ważne aby też budować społeczność od strony wartości i wychowania bo to jednoczy i ma sens. W dodatku społeczeństwo z silnym poczuciem tożsamości i lokalnego patriotyzmu trudniej oszukać czy manipulować dlatego z punktu widzenia Państwa inwestowanie w kluby piłkarskie, bo one uczą zaangażowania, braterstwa czy Polskości też ma sens. Zatem jeżeli ktoś myśli, że w piłce nożnej chodzi tylko o wyniki i markę do promocji jest w błędzie.

Kluby piłkarskie powinny inspirować i stwarzać szansę realizacji swoich naturalnych talentów ale i na dobre dostatnie życie. Do tego właśnie potrzebny jest lokalny klub. I takie właśnie mam marzenie go stworzyć.

Oczywiście nie od razu gdyż jesteśmy na etapie budowania fundamentów i podstaw ale chciałem Wam przedstawić gdzie zmierzam jaka jest wizja tego klubu.  Myślę, że na początku nie jest ważne na jakim poziomie on jest – ważne jest w jaki sposób się go reprezentuję i czy szanuję i mamy poczucie stworzenia jakiegoś naszego wspólnego „Wielkiego Dzieła” czy tylko zaspokajamy się „Wielkimi Dziełami” innych narodów. Wielkie marki często powstają w garażu i my w garażu właśnie jesteśmy. 🙂

Moim marzeniem jest zbudowanie „wielkiego klubu” to znaczy takiego, który ma własną filozofię i własną kulturę współpracy podobnie jak np. Juventus, Manchester United itp. – u nas jest to, tzw. kultura RESPECT, która jest wyrażona na naszych koszulkach jako nasza IDEA i musze przyznać, że udaję się ją wprowadzać, choć nie łatwo – w naszej drużynie.

Życzyłbym sobie abyśmy tej kultury mieli więcej w naszej społeczności lokalnej i moim drugim celem choć nie łatwym jest zaangażowanie społeczności lokalnej, przedsiębiorców czy miasta w budowanie „Wielkiej marki”.

Oprócz korzyści z faktu dołożenia swojej cegiełki do budowy Wisły Fordon mamy też propozycje czerpania korzyści marketingowych. O to one:

Jako Wisła Fordon jesteśmy spadkobiercami historii, która niegdyś powodowała, że społeczność Fordońska czerpała z spotkań integracyjnych podczas meczu zadowolenie oraz dumę z bycia Fordoniakiem ponieważ klub odnosił sukcesy. I na tym, to właśnie polega. Chcemy reprezentować lokalną społeczność, lokalne firmy w lidze piłkarskiej i tam zdobywać coraz, to wyższe cele sportowe przynosząc je dla Fordonu i godnie go reprezentować.

Jeżeli macie ochotę o „Świat lepszy się bić” to przyłączcie się do Wisły Fordon. 🙂

Pozdrawiam prezes Bartosz Traczykowski

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *