Wisła Fordon 2 – 1 Skra Paterek „Przełom”

Dzień dobry,

W sobotę po przerwie rozegraliśmy kolejny mecz ligowy, który wygraliśmy. Cieszy postawa naszego zespołu, który grał o „niebo lepiej” niż w poprzednich spotkaniach. Jak to się dzieję, że strzelamy bramki i gramy dobrą piłkę, a wcześniej tego nie potrafiliśmy ujarzmić? Przecież to prawie ta sama drużyna. Myślę, że pomógł system gry, który trener Mariusz Wekwert zamienił na 4-4-2 – gra dwoma napastnikami jednym podwieszanym się opłaciła i dość szybko strzeliliśmy bramkę, za sprawą Krzysztofa Jędrusika, któremu asystował Mateusz Pobutkiewicz. Objęliśmy prowadzenie jednak goście pokazali się z dobrej strony i nie odpuszczali. W drugiej połowie po błędzie bramkarza bramkę strzelił Mateusz Pobutkiewicz i prowadziliśmy 2-0. Niestety zamiast zachować się jak sportowcy i utrzymać koncentrację do końca trochę zaczęliśmy myśleć, że mecz jest już wygrany i dostaliśmy bramkę kontaktową, nie wykorzystując m. in sytuacji sam na sam z bramkarzem. Wdarła się nerwowość popełnialiśmy błędy było groźnie pod naszą bramką ale na szczęście mecz zakończył się naszą zasłużoną wygraną.

Osobiście jestem trochę zły na zespół ponieważ porównując mecz do walki bokserskiej wyglądało to trochę tak jakbyśmy trafili przeciwnika sierpem – ten oszołomiony padł na deski i zamiast go wtedy dopaść i skończyć mecz 5 – 0 czyli knockdownem przed czasem – pozwoliliśmy mu wstać, przeciwnik się obudził i groźnie atakował trafiając niebezpiecznie i nas. Na szczęście wygraliśmy i zaliczyliśmy 3 punkty.

Myślę mimo wszystko, że zrobiliśmy przełom. W naszym zespole panuję bardzo dobra atmosfera, chłopacy grali odrodzeni i uskrzydleni z wiarą we własne możliwości jednak nie ustrzegli się błędów w środku pola. Teraz ważne będzie zdobycie kolejnych punktów w lidze i utrzymanie dobrej passy oraz przepracowanie tych elementów gry, które nam nie wyszły.

Was zapraszam do zapoznania się z nasza zbiórką pieniędzy i wsparcia naszego klubu.

Dziękuję

Bartek Traczykowski

Start a Conversation

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *